[ Content | Sidebar ]

Archives for June, 2015

RF South Yorkshire

Results 1. Mick Rispin – Big Tree, Sheffield 2. Paul Simms – Club Baize, Beighton 3. James Potter – Cricketers, Grimsby 4. Joel Campbell – Highwayman, Doncaster 5. Carol Morton – Brownlow Arms, Newark 6. Jack Coney – Gamekeeper, Scotter 7. Rick Mumby – Trawl, Grimsby 8. Geoff Green – Bulls Head, Sheffield Sheffield’s premier […]


RF South England

Results 1. James Taylor – Greyhound, Blandford 2. Pascal Ryan – Admiral Hardy, Weymouth 3. Mark Barnard – Two Brothers, Southampton 4. Stuart Best – Old House at Home, Havant 5. Nic Martin – Cuckoo Pint, Stubbington 6. Michael Bowman – Hythe & Dibden Cricket Club, Hythe 7. Ian Larder – Richmond Arms, Bournemouth 8. […]


RF North East

Results 1. Liam Davidson – Poachers Cottage, Newcastle 2. Shaun Holywell – Sun Inn, Newcastle 3. Rob Jardine – Apple Tree, Carlisle 4. Malcolm Dale – Peregrine, Newcastle 5. Stephen Beckwith – Owington Farm, Billingham 6. Barry McMahon – Poachers Cottage, Newcastle 7. Robert McCracken – Turf Tavern, Carlisle 8. Gerard Boyd – Sun Inn, […]


RF West Midlands One

Results 1. Bill Thompson – Peacock Inn, Shrewsbury 2. Marco Adaggio – Peacock Inn, Shrewsbury 3. Patrick Walcott – Beggars Bush, Birmingham 4. Shaun Dicken – 442 Bar & Lounge, Willenhall 5. James Owen – Apple Tree, Bilston 6. Jason Connor – Abbey Hotel, Smethwick 7. Ricky Kelly – Tennis Courts, Birmingham 8. Richard Butcher […]


RF Central England

Results 1. Richard Blanchard – White Lion, Hemel Hempstead 2. Tony Shaves – Willow, Harlow 3. Ian Fall – Collingtree, Northampton 4. James Saunders – Thame Snooker Club, Thame 5. Mohammed Dagia – Priory, St Neots 6. Kevin Godsall – Woolpack, Haverhill 7. Michael Barnes – Rushden Working Mens Club, Rushden 8. Peter Clayton – […]


RF North West

Results 1. Jen Brown – Mulberry Tree, Warrington 2. Josh Howarth – Victoria Tavern, Barrow-in-Furness 3. Karl Hardman – George VI, Atherton 4. Tracie Wing – Thatched House, Poulton-le-Fylde 5. Steve Monk – Red Herring, Coppull 6. David Smith – Royal Hotel, Atherton 7. Brian Johnson – Iron Horse, Thornton Cleveleys 8. Darren Hinchliffe – […]


RF Wales

Results 1. Mark Jewell – Courthouse, Caerphilly 2. Ying Wong – Tumble Inn, Pontypridd 3. Les Covell – Crown, Newport 4. Jeff Dyer – Birchgrove, Cardiff 5. Ryan Marshall – Hollybush, Cardiff 6. Chris Wilson – Kings Arms, Caerphilly 7. John Hindle – Poets Corner, Cardiff 8. Roger Channing – Crown, Newport Our Welsh contingent […]


RF South Scotland

Results 1. Cameron Johnstone – Pyramid Snooker Club, Kilmarnock 2. John Cochrane – Hopetoun, East Lothian 3. Tony Gallacher – Royal, Edinburgh 4. Norbert Szalia – Schiehallion, Aberfeldy 5. Jeanette Campbell – Viking Bar, Glasgow 6. Willie Gifford – Viking Bar, Glasgow 7. David Rennie – Gartocher, Glasgow 8. Callum Rodgers – No 2 Baker […]


RF North Scotland

Results 1. Reece Low – Market Arms, Aberdeen 2. Moira Milne – Scotia Bar, Aberdeen 3. Jason Wilson – Northern Bar, Aberdeen 4. Brian Buchan – Butchers Arms, Aberdeen 5. Darren Docherty – Kitty Brewster, Aberdeen 6. Lesley Birnie – Scotia Bar, Aberdeen 7. Shirley Cooper – Royal British Legion Club, Angus 8. Mike Winton […]


VEGAS 100

So here we are again, VEGAS 100 2015! This is the brand’s 3rd year in operation and once again it has got bigger and better than previous years! We still have 100 of the UK’s finest poker players but in addition we now have a £5,000 sponsorship deal for the winner on top of the […]